Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

Kulttuurivoimala sai uuden puheenjohtajan

Lisätty 03.03.2019

 

Kulttuurivoimala – Culture Power Station ry:n 1.3.2019 pidetty vuosikokous valitsi Sami Hännisen yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi. Hänninen on vuonna 2000 perustetun yhdistyksen historian toinen puheenjohtaja.  Kulttuurivoimalan pitkäaikainen puheenjohtaja Kari Lunnas luopui tehtävästään hymyssä suin yhdistyksen tulevaisuuteen vahvasti luottaen. Kulttuurivoimalan hallitukseen valittiin entisen puheenjohtajan Kari Lunnaksen lisäksi Petteri Heikkinen sekä erovuoroisista Anna Koivukangas ja Christian Mauchauffee. Hallituksessa jatkavat edelliseltä kaudelta Sanna Kuusirati sekä Pirjo Roponen-Lunnas.  Hallituksen järjestäytymiskokous pidetään viikolla 10.